Facebook Telefon 02/638 15 0 14 Mail office@saprem.sk

Máte v domě místa bez přístupu přímého slunečního světla?

Chcete si zvýšit komfort bydlení, ale dispozice domu Vám nedovoluje použít okna?

Přímé sluneční světlo do interiéru nejčastěji přivádíme standardním způsobem - okny. Ale ty se nedají instalovat všude. V domech jsou také místa a místnosti, kam se denní světlo nedá standardně přivést. Můžou to být chodby, koupelny, šatníky, schodiště nebo kuchyně.

V takových případech se používají řešení, která jsou často kompromisem. Například se použijí prosklené interiérové dveře, aby propustili světlo do tmavé místnosti. Na druhé straně tak narušují pocit soukromí v ložnicích a ve večerních hodinách jsou ovlivněné umělým osvětlením z tmavé místnosti.

Někdy není možné ovlivnit natočení oken na světové strany tak, aby přinášeli dostatek přirozeného světla do místnosti. Nebo není možné použít okna vůbec. Některá řešení přinášejí designová omezení a ochuzují Vás o pocit luxusu.

Jak si v takových případech zajistíte dostatek přímého světla bez narušení designu a zachování luxusu?

Nejkomfortnějším řešením jsou světlovody. Přinášejí přímé sluneční světlo do Vašeho domova, které má psychologické a fyziologické výhody. Světlovody nepřispívají k tepelným ziskům a ztrátám. Jednoduše Vám nepřehřívají a neochlazují interiér. Přivádějí Vám zdravé přirozené světlo, které je zadarmo.

Světlovody Sunway

Co získáte instalací světlovodů Sunway?

Tubusové světlovody Sunway Vám přínášejí zdravé denní světlo, které přispívá k dobré náladě, snížení únavy a tím i lepší osobní pohodě.

Světlovody Sunway Vám přivádějí denní světlo bez zabarvení, pod kterým vidíte reálné barvy bez přikrášlení.

Když máte pocit, že prostory ve Vašem domě jsou bez přílivu denního světla, bolí Vás oči z umělého osvětlení nebo Vám v místnosti nerostou jiné květy než umělé, jsou světlovody Sunway pro Vás ideálním řešením.

Jak funguje světlovod Sunway?

Světlovod je zařízení, které je hlavně doplňkovým zdrojem světla. Majitel domu, bytu, kanceláře sáhne po tomto řešení hlavně tehdy, když denní světlo neumí dostat do interiéru standardním způsobem.

Zjednodušeně jde o otvor ve střeše, skrz který je osazen tubus s vysoce odrazivou vrstvou, takže vede světlo do domu ze sluneční ale i ze zatažené oblohy. Na střeše je speciální kopule, která toto světlo do tubusu sbírá.

V interiéru je pak tubus uzavřen čtvercovým /specialita Sunway/difuzérem, který světlo v interiéru rozptýlí. V interiéru vypadá světlovod jako běžné svítidlo. Do světlovou je možné vsadit i LED žárovku, takže není nutné přidávat další světla jako večerní osvětlení. Možné je i řešení s možností zatemnění světlovodu.

Kde všude si můžete prosvětlit dům?

Všude tam, kam neumíte přivést přirozené světlo okny.

Každý rodinný dům má chodbu. Většinou je obestavěná obytnými místnostmi. Osvětlení chodby tak zabezpečíte umělým světlem, které nesplňuje představy o komfortním a luxusním bydlení.

Nebo taková koupelna, která má být oázou oddechu a relaxu. Tady načerpáváte nové síly před odchodem nebo po příchodu z práce. Častokrát není možno použít dostatečně velké okno k zabezpečení psychické pohody. Velkým problémem velkého okna v koupelně je i ztráta pocitu intimnosti.

Možná je to právě chodba, která vypadá stroze, protože je bez zeleně, která pod umělým osvětlením neroste.

Nebo kuchyň, která je umístěná hluboko v místnosti daleko od oken. To je místnost, kde je světlo při přípravě jídla k nezaplacení. Vidět barvu ovoce a masa neovlivněnou teplotou světla žárovky ? Ano bez okna nebo světlovodu to není možné.

Nebo šatník, kde se nejčastěji používá žárovkové osvětlení. Vidět barvy na oblečení bez zkreslení pod přirozeným světlem Vám přinese psychickou pohodu do nového dne.

Kdy použít světlovody Sunway?

- když máte pocit, že prostory ve Vašem domě, kanceláři jsou bez přílivu denního světla
- když Vám pro nedostatek světla ve Vašich prostorách nerostou jiné květy než ty umělé
- když Vás bolí oči ze zářivky na pracovišti

Kde použít tubusový světlovod Sunway?

- v uzavřených prostorách bez oken jako jsou chodby, koupelny, schodiště
- v prostorách s malými okny a nedostatkem denního světla
- v hlubokých místnostech, kde Vám místo pro život vychází daleko od okna

Jaké světlo dává tubusový světlovod Sunway?

- zdravé denní světlo s meteodynamikou, která přispívá k dobré náladě
- denní světlo snižuje únavu a přispívá k lepší pohodě doma a na pracovišti
- denní světlo bez zabarvení, pod kterým vidíte reálné barvy bez přikrášlení

Základní typy světlovodů Sunway

Sunway 260 CUBE
Sunway 360 CUBE
Sunway 560 CUBE
Sunway 780 CUBE

 

Doplňky světlovodů Sunway

Night set - světlovod i svítidlo
Safety set - zabezpečení proti vniknutí do prostorů
Arctic set - snížení tepelných ztrát a kondenzace
Stmívač - zatemnění světlovodu

 

Proč světlovody Sunway?

Pevný tubus – Tubusy Sunway mají zpevněnou konstrukci a speciální zámek, který zabezpečuje vynikající tvarovou stálost světlovodu. Pevnost zvyšujeme sešroubováním všech spojů.

Galvanicky nanesená odrazivá vrstva – Ve vakuu nanesená vrstva čistého zrcadla s odrazivostí 99,85 %. Úplně čistý a neporovitý povrch zaručuje možnost dlouhého vedení světlovodů s malými ztrátami na světle. V současnosti nejlepší systém s 25 letou zárukou a ješte delší životností.

Kopule Hi Impact - Kopule SUNWAY Hi Impact  je vyrobená z nejkvalitnějšího materiálu na kopule s příměsí 30% kaučuku, který zabezpečuje nejlepší transmisivní vlastnosti a vysokou odolnost proti mechanickému poškození (kroupy a pod.). Možnost dodání dvojité kopule pro lepší tepelně-izolační vlastnosti.

Půlkulatý tvar kopule – Tvar kopule je půlkulatý, protože získává až 30% na svítivosti v porovnání s plochým sklem.

Čtvercový difuzér SUNWAY CUBE – Rozptylovač (difuzér) SUNWAY CUBE má izolační dvojsklo plněné argonem s lepšími tepelně-izolačními vlastnostmi a eliminací kondenzace světlovodu

Výběr barvy základny – Máte možnost výběru všech základních barev základny světlovodu shodnou s vaší střechou. Atypické barvy, měď, titanzinek a pod. zabezpečíme na požádání.

Slovenský výrobek – Světlovody Sunway jsou navrhnuté na podmínky našeho regiónu, kde počet zatažených dní je stejný jako počet slunečných dní.

Kompletní realizace – Zabezpečíme statický posudek certifikovaným statikem, montážní otvor pro světlovod a kompletní montáž světlovodu se zárukou.

Co říkají zákazníci

Byl jsem ráno v domě, koupelna byla úplně prosvětlená, chodba taky dost dobře. Je to supr. Máte u mně pozitivní reference. - Pán Ružička
Požádali jsme výrobce SUNWAY o realizaci prosvětlení kanceláře pro našeho dodavatele. Šlo o prosvětlení prostoru na 2/6 NP kde jsme neviděli způsob jak jinak prosvětlit prostor zasedačky denním světlem. Po obhlídce p. Popeliš došel k nápadu jak prosvětlit prostor přes příčku. Tento způsob se investorovi zalíbil a následně došlo k velmi rychlé dodací lhůtě atypicky řešeného světlovodu, což jsme velmi ocenili. - Ing. Rastislav Drdák STRABAG Bratislava
Byl jsem velmi nespokojen s osazením střešního okna nad schodištěm v našem domě. Okno nám neustále zatékalo a nemohl jsem se k němu dostat abych ho umyl. Taky jsem měl problém s osazením svítidla pod oknem, které se nám s manželkou nelíbilo. Řešení bylo jednoduché – výměna okna za světlovod SUNWAY 360, ve kterém se nachází svítidlo jako noční osvětlení. Děkuji. - Mgr. Mantin Mančík Bratislava - Rusovce
Instalace proběhla v pořádku. Světlovody fungují skvěle, i když je zataženo… - Alexander Szullo
Děláme Vám dobrou reklamu :), vetšina lidí přijde na naše podlaží, koukne se nahoru a položí otázku “To co je za zajímavou věc ?” :) a pak už jenom s obdivem kývá hlavou. - Marek Bobula Poprad

Co získáte instalací světlovodu Sunway?

- zdravé bydlení
- světlo přes den ze světlovodu má kompletní přirozené sluneční spektrum
- příjemná pohoda při užívání obytných prostor s přirozeným světlem
- odfiltrují škodlivé UV záření, které ničí věci jako nábytek, oblečení nebo koberce

- kompletní spektrum viditelného světla
- jasné denní světlo
- snižuje únavu očí
- vidíte skutečnou barvu věcí

- šetří peníze
- zdravé sluneční světlo zadarmo
- přes den nemusíte svítit žárovkami
- bezúdržbový systém nevyžaduje umývání jako u oken
- rovnoměrně zachytává sluneční světlo při slunečné i zatažené obloze
- přirozené světlo bez ztráty tepla nebo přehřívání interiéru

- přispůsobitelnost
- elegantní design
- použitelné na všechny typy střech
- možnost výroby atypických řešení
- možnost instalace žárovky pro noční použití bez nutnosti instalace dalšího svítidla
- možnost zatemnění světlovodu
- základna světlovodu je barevně shodná s vaší střechou

Garance

Materiál tubusu není nanesená vrstva, ale kompaktní postříbřený zrcadlový materiál. Kvalita materiálu je tak vysoká, že Vám dáváme záruku 25 let na tubus. Při výskytu jakékoliv výrobní vady během tohto období, tubus Vám bezplatně vyměníme.

Výrobky SUNWAY mají certifikát dle požadavek norem EU (93/68/EHS). CE certifikát

Jestli chcete zdravé denní světlo do Vašeho domova a nemůžete ho přivést standardním způsobem, jsou světlovody Sunway pro Vás ideálním řešením. Jestliže je design a luxus Vaší prioritou, není už žádný důvod, aby jste světlovody Sunway nepoužili.

Jak získáte to nejlepší řešení?

Stačí když vyplníte formulář a my Vás budeme kontaktovat. Domluvíme si nezávaznou konzultaci a dozvíte se jaké je pro Vás nejoptimálnejší řešení prosvětlení Vašeho interiéru.

Klikněte sem a dozvíte se jak Vám můžou světlovody Sunway zlepšit kvalitu Vašeho vysněného bydlení.