Facebook Telefon 02/638 15 0 14 Mail office@saprem.sk

PALL Vráble

Největší instalace světlovodů na Slovensku. Celkově 136 světlovodů nainstalovaných na prosvětlení výrobních a skladových prostor firmy. V závodě jsme navrhovali počet světlovodů s ohledem na normu STN.

Rodinný Dům

Červená manžeta na červené střeše.

Národní rada SR

1. září mohli návštěvníci Dne otevřených dveří vidět i naše světlovody SUNWAY.

Světlovody SUNWAY CUBE nahradili nevzhledné a kondenzem zateklé světlíky.

Nacházejí se hned vedle pracovny předsedy NR SR, kde dotvářejí interiér komunikačních prostor. Zaměstnanci úřadu si pochvalovali kromě čistých linií čtvercového tvaru také vysoký výkon prosvětlení

Atyp na šikmé střeše

Atypické osazení světlovodu na šikmé střeše + standartní osazení. Na základnu světlovodu byl použit měděný plech, aby barevně ladil se střešní krytinou.

Atyp na ploché střeše

Atypické osazení světlovodu na ploché střeše.

Koupelna, byt v Bratislavě

Zákazník požadoval prosvětlit WC a koupelnu, jelikož v obou místnostech neměl možnost přístupu denního světla oknem. Zvolili jsme Sunway 260 CUBE pro WC a Sunway 360 CUBE pro koupelnu (delka 1,2 m). Abychom dosáhli vizuální čistotu koupelny, do světlovodu jsme instalovali Nigh-set s LED diodovým osvětlením. Zákazník tak nemusel na strop instalovat další svítidlo.

Závod na zpracování jablek

Ůkolem byla instalace a prosvětlení prostor denních místností a vnitřních chodeb vestavku. Instalace byla ztížená tím, že se jednalo o montáž do sendvičového panelu. 5x Sunway 260/360 (délka 2-2,4 m)

Závod ICU Medical Vráble

Prosvětlením výrobní haly jsme naplnili požadavek investora- zlepšit pracovní podmínky pro zaměstnance. 40xSunway 360 (délka 6 m)

Vestavek v závodě

Prosvětlením kanceláří v závodě jsme naplnili normu na denní osvětlení 14 x Sunway 560 (délka 1,2-1,7 m)

Výrobní závod Bratislava

Zákazník nás požádal o řešení prosvětlení pracoviště denním světlem. Úkolem bylo prosvětlit jednotlivé pracoviště, která byla do té doby prosvětlená jenom umělým osvětlením výbojkami. Samotné realizaci předcházel světelně-technický návrh na základě kterého jsme vypracovali cenovou nabídku. Celkově jsme osadily 27 x Sunway 780 (délka 1,8 m). Zákazníka ještě čeká úprava elektroinstalace – automatické zapínání/vypínání při snížení intenzity denního světla, tak abychom zabezpečili návratnost vložené investice

Chodba

Zákazník potřeboval prosvětlit prostor předsíně, která ztratila denní světlo důsledkem přistavění stěny. Předsíň ztratila přívod denního světla a proto jsme přistoupily k osazení Sunway 360 a Sunway 260 (délka 1,2 m) na prosvětlení celé předsíně délky 5 m.

Kuchyně

Zákazník nás pozval na přání své manželky, která si stěžovala na slabé prosvětlení kuchyně. Okno, které vedlo z kuchyně na terasu se pravidelně překrývalo markízou a tím se výrazně omezil přívod světla. Osazením Sunway 360 (délka tubusu 1,5 m jsme problém zákazníka vyřešili.

Schodiště v rodiném domě

Prosvětlení prostoru schodiště a vstupní chodby v rodiném domě v Trenčíně. Zákazník vyzdvihl hlavně čtvercový tvar světlovodu Sunway vzhledem na ostré linie prostoru.

Prodejna Jednota

Úkolem architekta bylo vyřešit problém s kondenzací vodních par ve světlíku nad výdejním pultem v prodejně potravin. Osazením 2x Sunway 560 (délka 2,1 m) jsme nejenom vyřešili vzpomínaný problém, ale navíc jsme ponechali původní funkci a to dostatek denního světla pro zaměstnance prodejny.

Kostel Výčapy Opatovce

Úkolem architekta bylo osvětlit oltář denním světlem a taky použít denní světlo na dotvoření prostoru. Osadili jsme 9x Sunway 260 a 1x atyp Sunway 900.

Vestavek závodu TRW

Zákazník dostavoval prostor administrativy v závodě. Jelikož se jednalo o prostor bez oken (vnitřek závodu), prosvětlení světlovody byla jediná možná aplikace. Osvětlení Sunway 780 (délka 1,8 m) zabezpečilo dostatek světla pro prostory kanceláře.

Osvětlení laboratoře Olomouc

Architekt musel řešít prosvětlení laboratoří jako i místností pracoven denním světlem. Přepočtem prostor naším softverem jsme navrhli osvětlení denním světlem v uvedených místnostech (16x Sunway 780 a 12xSunway 560). Také jsme projednali celou instalaci s úřadem veřejného zdravotnictví a zabezpečili jsme tím investorovi potřebné podklady k bezproblémové kolaudaci objektu

Chodba závod Sereď

V závodě MMH Sereď jsme realizovali prosvětlení kanceláří jakož i chodeb závodu denním světlem. Při prosvětlení chodeb jsme použili Sunway 360 (délka 1,8m) a při prosvětlení kanceláří jsme realizovali Sunway 560 (délka 1,8 m)

Schodiště

Žilinská dvojka

Zákaznice měla představu o netradiční instalaci světlovodů ve svém domě. Instalací dvojité kopule jsme zároveň řešili i technický problém , jelikož mezi světlovody prochází hlavní krokev střechy fotografie č 19 bude ta hlavní.

Kuchyň MŠ Blatné

Při návrhu zvětšení kapacity MŠ v Blatném došlo k odstranění prosvětlení kuchyně denním světlem. Nadstavbou druhého podlaží kuchyň přišla o světlíky. Řešení se našlo prosvětlením dvěma světlovody (Sunway 1500 délka 6 m), které jsme natočili do prostoru kuchyně s 30°sklonem. Tím jsme dosáhli posunutí denního světla až do středu místnosti. Výsledkem bylo poděkování kuchařek, které nám pochválili úsporu na osvětlení, a zároveň nám poděkovali za výrazné zlepšení pracovních podmínek. Pod denním světlem totiž mohli lépe kontrolovat kvalitu potravin. Denní světlo totiž nezkresluje barvu masa a zeleniny.

Koupelna

Koupelna – prosvětlení koupelny v bytovém domě na nejvyšším podlaží. Světlovod je doplněn o vnitřní osvětlení (Night set) – viz. obrázek č. 2.

Na šikmé střeše

Na ploché střeše